Tips voor de zomer, thema: planeten


Opdrachten om aan te werken
- Maak een schaalmodel van ons zonnestelsel. Gebruik materialen van verschillende texturen om de planeten weer te geven.
- Veel planeten zijn genoemd naar goden en godinnen uit de mythologie. Schrijf op waarom je denkt dat deze namen gekozen zijn.
- Veel mensen geloven dat er op andere planeten leven is dat meer ontwikkeld is dan het leven op de aarde. Geef je mening over dit idee en probeer je gedachten te beargumenteren met feiten en cijfers.
- Bedenk een origineel ezelsbruggetje, zodat je de namen van de planeten is ons zonnestelsel, in volgorde van hun afstand tot de zon, gemakkelijk kunt onthouden. Begin met Mercurius.
[Bron: Forte, Imogene and S. Schurr. (1997). The All-New Science Mind Stretchers: Interdisciplinary Units to Teach Science Concepts and Strengthen Thinking Skills. Cheltenham, Vic.: Hawker Brownlow. Vertaald door Janneke Breedijk.]
Tips en uitjes
- Bezoek eens het Planterium in Artis: https://www.artis.nl/nl/te-doen-artis/dagagenda-activiteiten/planetarium/
- Of ga eens naar de volkssterrenwacht: Zie http://www.volkssterrenwachtamsterdam.nl/
- Kennen jullie het spel ‘Expeditie Moendoes’ al? Kijk eens op http://dejongeakademieonwheels.nl/bestel-het-spel